• укр
  • eng

Багатоцільовий соціально-освітній проект з профілактики ВІЛ/СНІДу, онкозахворювань

Багатоцільовий соціально-освітній проект

для школярів підліткового віку

з профілактики ВІЛ/СНІД, онкозахворювань

та з формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей

Основна ідея проекту:

Маючи на меті профілактику серед українських підлітків важких захворювань (ВІЛ/СНІД, онкологія) та соціально-психологічну підтримку дітей з такими діагнозами, а також гармонізацію стосунків українського суспільства з ВІЛ-позитивними людьми, ГО «Здорове людство» ініціювала багатоцільовий соціальний освітньо-профілактичний проект, який має охопити учнів старшого шкільного віку загальноосвітніх шкіл міста Києва та групи підлітків з Києва та Одеси, яких торкнулася проблема ВІЛ-інфекції.

Дана мета проекту випливає з розуміння нашою організацією глибини та важливості проблеми виникнення важких захворювань в Україні. Україна посідає одне з перших місць у світі з кількості нових випадків онкозахворювань та з темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції.

Частина цих випадків є наслідком необізнаності про небезпеку, про шляхи розповсюдження, способи профілактики цих захворювань, а також – недбалого ставлення українців до свого здоров’я. Інша частина випадків, особливо щодо розповсюдження ВІЛ/СНІД, пов’язана з небезпечною суспільною поведінкою людей з підтвердженим ВІЛ-позитивним статусом, які відчувають на собі негативне ставлення суспільства через свій діагноз.

Саме для того, щоб розірвати замкнене коло, ГО «Здорове людство» спрямовує свої зусилля на роботу зі школярами підліткового віку. Підлітковий вік – час формування особистості, ставлення до себе і оточуючого середовища, час початку статевого життя. У підлітковому віці діти є і надзвичайно ранимі, і надзвичайно жорстокі. Якщо потрібно подолати глибокі конфлікти у суспільстві, серед зрілих особистостей, починати примирення і налагодження контакту слід саме з підліткового віку. Цим і пояснюється вибір нашою організацією бенефіціарів проекту, якими мають стати учні старших класів загальноосвітніх шкіл і діти, що знаходяться на обліку медичних та соціальних установ для ВІЛ-позитивних осіб. Старт та завершення проекту приурочені до Всесвітнього дня вшанування пам’яті жертв СНІДу, що він відмічається у травні.

Мета та завдання проекту:

-                     Попередити виникнення нових випадків важких захворювань (ВІЛ/СНІД, онкологія) серед школярів з Києва через їх інформування про фактори ризику, шляхи розповсюдження та способи профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом та можуть стати причиною вказаних захворювань;

-                     Попередити випадки нетолерантного ставлення учнів загальноосвітніх шкіл Києва до ВІЛ-позитивних однолітків через навчання школярів технік розвитку емпатії та подолання агресії і негативних емоцій;

-                     Оздоровити групу ВІЛ-позитивних дітей підліткового віку, що знаходяться на обліку в спеціалізованих медичних закладах та соціальних центрах Києва та Одеси і сприяти їх соціалізації через серію психологічних тренінгів особистісного росту.

 

Перелік заходів в рамках проекту:

Н/

П.П

Зміст

Бенефіціари

Організа-тори

Місце, дата, час

1.

Оздоровчо-освітній табір у Карпатах.

Група дітей, що знаходяться на обліку в медичних та соціальних центрах для ВІЛ-інфікованих осіб міст Києва та Одеси.

ГО «Здорове людство»

Травень-червень 2016 року

2.

Проведення лекції на тему «СНІД та рак – реальні загрози. Збережи здоров’я та життя».

Учні 7-11 класів загальноосвітніх шкіл усіх районів міста Києва.

ГО «Здорове людство»

Вересень 2016 року-травень 2018 року

Деталізація заходів:

  1. Завдяки проведенню лекції на тему «СНІД та рак – реальні загрози. Збережи здоров’я та життя», якій школярі дізнаються про фактори ризику щодо розповсюдження важких захворювань (ВІЛ/СНІД, онкологія), про засоби профілактики, про важливість толерантності щодо людей з важкими захворюваннями та опанують техніки розвитку емпатії та подолання негативних емоцій та агресії.
  1. Оздоровчо-освітній табір для дітей, що знаходяться на обліку  медичних та соціальних центрів для ВІЛ-інфікованих осіб міст Києва та Одеси та члени їх сімей. Робота з підопічними центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді включатиме розвиток комунікативних навичок, лідерських якостей, підвищення самооцінки, виховання впевненості в собі, навчання особливостей роботи в команді. Цикл психологічних міні-тренінгів для групи ВІЛ-позитивних дітей з Києва та Одеси стане частиною оздоровчої програми, яка проводитиметься за ініціативою ГО «Здорове людство» у травні-червні 2016 року в Івано-Франківської області.

Організатор проекту: ГО «Здорове людство».

Партнери проекту: МОН України, НДСЛ «Охматдит», Правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Одеський обласний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, ведучі психологічних тренінгів, ЗМІ, державні установи, спонсори та благодійники.

Час проведення проекту: травень 2016 року – травень 2018 року.

Бенефіціари проекту: учні 7-11 класів загальноосвітніх шкіл усіх районів міста Києва, а також діти, що знаходяться на обліку в медичних та соціальних центрах міст Києва та Одеси і члени їх сімей.

   

Офіційні реквізити для допомоги

Банк: ПриватБанк (Україна)
Номер рахунку: 26008052616652
Валюта рахунку: гривня
МФО: 320649
ГО «ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я «ЗДОРОВЕ ЛЮДСТВО»

Відео про маленьку Ангеліну, котра потребує вашої допомоги

Каталог картин для благодійного продажу

Відео від ГО «Здорове людство» з нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини. 2016

Дивитися все відео
Вы находитесь: Домашняя страница